صادقی نقدعلی

گامی کوچک در راستای همدلی

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، سینانیوز به نقل از تورنتو نیوز،مشکل سوء کاربرد اینترنت شامل اختصاص دادن ساعات طولانی به استفاده از شبکه و بازی‌‌های آنلاین، کار‌شناسان بهداشت روانی را بر آن داشته است که این عادت غیرطبیعی را در آینده بعنوان یک اختلال روانی معرفی کنند. به این ترتیب والدین ترغیب می‌‌شوند فرزندان خود را که به اینترنت و بازی ‌های شبکه ‌ای اعتیاد پیدا کرده ‌اند نزد روان‌شناس و مشاور ببرد تا هرچه زود‌تر این گونه رفتارهای افراطی و اختلال آور را در فرزندانشان تعدیل نمایند.

سیما هینگوررانی یک روان‌شناس بالینی و متخصص تروما درمانی در این مقاله خاطرنشان کرد: من بیماری داشتم که یک دختر نوجوان ۱۲ ساله بود و به دلیل اعتیاد شدید به اینترنت نمی‌ توانست به مدرسه برود. این دختر نوجوان در ساعات پایانی شب صفحه اینترنت را باز می‌ کرد و سرگرم سایت‌‌های اجتماعی می‌‌شد و ۴ تا ۵ ساعت در نیمه شب مشغول کار با اینترنت بود تا جایی که صبح‌‌ها دیگر نمی‌‌توانست به مدرسه برود و درس بخواند.

به دلیل رفتارهای مشابه و بیمارگونه، بسیاری از کار‌شناسان سلامت روان معتقدند که این قبیل عادات باید تحت درمان قرار بگیرند تا بهداشت روانی فرزندانمان را در سالهای آتی زندگی به خطر نیندازند.

نوشته شده در جمعه ٢٦ اسفند ۱۳٩٠ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ توسط رسول| نظرات ()      قالب ساز آنلاین