صادقی نقدعلی

گامی کوچک در راستای همدلی

رئیس کل ستاد نیروهای مسلح اظهار داشت: امام در همان زمان با پیشنهاد آقای هاشمی در خصوص رابطه با آمریکا مخالفت کرده و پیشنهاد وی را قبول نکردند.

سرلشگر فیروزآبادی رئیس کل ستاد نیروهای مسلح امروز دوشنبه در خصوص اظهارات رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر نامه وی به امام خمینی (ره) و پیشنهاد رابطه با آمریکا که در روزهای اخیر مطرح شد اظهار داشت: موضوع رابطه با آمریکا اصلا مطرح نشده است بلکه ایشان در مصاحبه خود خاطره‌ای از امام و نامه درباره رابطه با آمریکا نقل کرده است که در آن زمان هم امام صحبت ایشان را نپذیرفتند و با این پیشنهاد مخالفت کردند.

وی در ادامه اظهار داشت: بعد از این موضوع هم هیچگاه رابطه با آمریکا در شورای عالی امنیت ملی که بنده از ابتدا عضو آن بودم، مورد تایید شورا و رهبری قرار نگرفت و هرگز رسما در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نبوده است.

رئیس کل ستاد نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: اختیار تصمیمات کلان در نظام برعهده ولی فقیه است و در مسائل امنیتی نیز به ولی امر رجوع می کنیم و تنها رهبری هستند که می‌توانند در این موضوعات تصمیم گیری کنند.

فیروزآبادی در پاسخ به مهر افزود: تا به امروز نیز رهبر معظم انقلاب هیچ تصمیمی در خصوص رابطه با آمریکا نگرفته‌اند.

وی تصریح کرد: آمریکا از ابتدای انقلاب جنگی را با جمهوری اسلامی ایران شروع کرده که در مراحل مختلف شکست‌های متعددی خورده است.

نوشته شده در دوشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩۱ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ توسط رسول| نظرات ()      قالب ساز آنلاین