صادقی نقدعلی

گامی کوچک در راستای همدلی

یواخیم لو در کنفرانس مطبوعاتی قبل از رویارویی با  «آتزوری» در مرحله نیمه نهایی یورو 2012 اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد برابر ایتالیا با استفاده از خصوصیات مثبت بازی خود، عرصه را بر حریف تنگ کرده و به نتیجه برسیم. به نظرم این قابلیت را داریم و برای دسترسی به نتیجه، تلاش خواهیم کرد.

وی در مورد باخت تیم آلمان در جام جهانی 2006 از ایتالیا و  عدم راهیابی به دیدار فینال نیز بیان کرد: آن بازی سال‌ها است که به تاریخ پیوسته، ما به آینده فکر می‌کنیم و نسبت به آن موقع تیمی کامل‌تر شده‌ایم. البته در این مدت ایتالیا نیز دستخوش تغییراتی شده است. آنها هم خصوصیات تهاجمی را وارد فوتبال شان کرده‌اند. بدون آنکه توان دفاعی خود را از دست دهد. با این حال آلمان اکنون در شرایطی است که مقابل بهترین تیم‌های دنیا برنده شود.

وی در مورد تغییراتی که در بازی با ایتالیا در ترکیب تیمش ایجاد خواهد کرد، نیز گفت: مقابل یونان به این نتیجه رسیدیم که باید یکسری تغییرات در ترکیب ایجاد کنیم که بهتر نتیجه بگیریم. می‌خواستم به بهترین و درست ترین شکل ممکن پیروز میدان با یونان شویم. بدیهی است برای بازی با ایتالیا نیز در حال ارزیابی هستیم و نیاز باشد، امکان دارد تغییراتی بوجود آوریم.

وی درباره اعتراض ایتالیایی ها مبنی بر دو روز کمتر استراحت کردن نسبت به ژرمن ها، نیز بیان کرد: ما دیده‌ایم ایتالیایی ها همیشه پس از 60، 70 دقیقه بهتر بازی می‌کنند. ضمن آنکه از بازی قبل با انگلیس تا دیدار با ما 4 روز برای استراحت داشتند که گمان نکنم از حیث قوای بدنی با مشکلی خاص روبه رو شوند. اما احتمال دارد ما با بازی سرعتی کاری کنیم که حریف خسته شود و بتوانیم نتیجه مطلوب را بگیریم.

نوشته شده در پنجشنبه ۸ تیر ۱۳٩۱ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ توسط رسول| نظرات ()      قالب ساز آنلاین