صادقی نقدعلی

گامی کوچک در راستای همدلی

تعدادی از باغداران با حضور در فرمانداری نسبت به اجرای طرح جمع آوری کارگران افغانی در جهرم اعتراض نموده و از مسئولین درخواست جلوگیری از اجرای این طرح را داشتند.

ملکوتی فرماندار شهرستان جهرم با حضور در جمع معترضین اظهار داشت :به منظور حمایت از کار و سرمایه ایرانی طرح ساماندهی و طرد اتباع غیرمجاز بیگانه بیش از پیش در دستور کار قرار گرفته و به همین دلیل به نیروی انتظامی و سایر دستگاههای مسئول ، تکلیف شده که با خارجیان غیر مجاز با جدیت برخورد کنند.

وی در ادامه افزود : مسئله ساماندهی مهاجران و اتباع افغانی در کشور یکی از آیتم ها و مسائل مهم حوزه سیاسی و امنیتی نیز بشمار می رود و از این دید نیز موضوع حائز اهمیت است. وی در ادامه افزود : باغداران و کارفرمایان عزیز باید در حمایت از کار و سرمایه ایرانی از نیروی کار ایرانی استفاده نمایند و از بکارگیری اتباع افغانی غیرمجاز خودداری نمایند. در جایی که نیروی کار ایرانی وجود ندارد می توانند از اتباعی که دارای مجوز اقامتی معتبر با پروانه کار می باشند استفاده نمایند.

سپس در ادامه نماینده باغداران اظهار داشت : سرمایه زیادی خرج زمین و نگهداری آن کردیم تا امروزه به شکلی که می بینید درآمده است و نام باغ به خود گرفته و از آنجایی که این باغات در خارج از شهر قرار دارد کارگر ایرانی بندرت حاضر به کار در آنجا خواهد بود. لذا از روی اجبار از کارگران افغانی استفاده می کنیم و نیروی انتظامی هر روز به شکلی تعدادی از آنها را دستگیر و از کشور طرد می نماید در صورتی که الان زمان برداشت محصول است و اگر به این روال پیش برود محصول روی درخت خراب می شود و سرمایه باغداران از بین خواهد رفت از مسئولین تقاضا داریم تا چاره ای برای ما بیندیشند

نوشته شده در جمعه ٧ مهر ۱۳٩۱ساعت ٦:٤٥ ‎ق.ظ توسط رسول| نظرات ()      قالب ساز آنلاین