صادقی نقدعلی

گامی کوچک در راستای همدلی


هنوز مشخص نیست که این تجمع و ناارامی برنامه ریزی شده بود است یا خیر؟

اما گزارش سایتها حاکی از ان است که این تعطیلی پس از آن صورت گرفت که پیامک های ناشناسی به بازاریان ارسال شد."

 

به نوشته خبرگزاری ایلنا، خلیل هلالی رییس پلیس اماکن "در ارتباط با انتشار اخباری مبنی بر اعتصاب و اعتراض امروز واحدهای صنفی در تهران" گفته است: "بنا بر گزارش دریافتی یک جمعیت محدود روانه بازار شدند و شعارهایی داده‌اند ولی هنوز خبری از تعطیلی بازار نیست."

وی در عین حال هشدار داده است: "اگر تعطیلی جهت اختلال در امور اقتصادی صورت گرفته باشد با تایید مرجع قضایی، نیروی انتظامی این واحد‌ها را پلمپ می‌‌کند."

اظهارات سرهنگ هلالی، در شرایطی منتشر شده که در تصاویر رسیده از بازار تهران، مغازه های متعددی دیده می شوند که درهای آنها بسته است و احمد کریمی اصفهانی، دبیرکل جامعه اصناف و بازار تهران، در گفتگو با خبرگزاری مهر از "تعطیلی بازار تهران" سخن گفته است.

 

احمد کریمی اصفهانی در مصاحبه ای جداگانه با خبرگزاری ایسنا با ذکر اینکه "بازاری داد و فریاد نمی‌کشد و امنیت را برهم نمی‌زند" گفته است: "یک تعداد هستند که اخلال امروز در بازار و میدان فردوسی را ترتیب دادند و این اتفاقات مربوط به آنهاست."

 

 

 

دبیرکل جامعه اصناف و بازار "شایعات منتشر شده مبنی بر تجمع بازاریان در اعتراض به اوضاع اقتصادی کشور و افزایش قیمت ارز" را تکذیب کرده و اظهار داشته که "تجمعات ربطی به بازار ندارد".

 

جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار در خصوص تحرک مشکوک و خائنانه منافقین، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه خطاب به ملت هوشیار ایران آمده است: انقلاب اسلامی به رهبری هوشمندانه قائد اعظم حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مسیر نورانی انقلاب مهدوی پیش‌ می‌رود. بدخواهان بدانند علی‌رغم توطئه‌ها و دسیسه‌های فریبکارانه آمریکا و صهیونیزم بین‌الملل، ملت ایران پیروز است و هیچ خللی در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی نمی‌توانند پدید آورند.

در اطلاعیه جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف آمده است: روز چهارشنبه عده‌ای از منافقین و عناصر مشکوک وابسته به دشمنان اسلام، با ایجاد ارعاب در بازار در صدد تعطیلی بازار برآمدند که خوشبختانه بازاریان مسلمان و متعهد به مقابله با آنها برخاستند و توطئه آنان را خنثی کردند. آنها باید بدانند مورد شناسایی قرار گرفته و در موقع مقتضی از سوی مقامات مسؤول پاسخ تحرکات مشکوک خود را خواهند گرفت.

جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار این نوع اقدامات خائنانه را محکوم می‌کند و اعلام می‌دارد علی‌رغم انتقادهایی که به عملکرد دولت در حوزه اقتصادی و شخص رئیس‌جمهور داریم، تا پای جان از حیثیت نظام و کشور دفاع می‌کنیم و اجازه نخواهیم داد دشمنان و به ویژه منافقان به اهداف خود برسند.

ما مطمئن هستیم از این شرایط عبور می‌کنیم و با توانایی‌هایی که داریم، آنچنان مشت محکمی به دهان آمریکا و جیره‌خوارهای آن خواهیم زد که تا مدت‌ها فراموش نکنند.

نوشته شده در پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳٩۱ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ توسط رسول| نظرات ()      قالب ساز آنلاین