صادقی نقدعلی

گامی کوچک در راستای همدلی

 

جام جم- شیخ عبدالحمید الاطر رئیس سابق کمیته فتوای الازهر در جدیدترین فتوای خود هرگونه همکاری کشورها با غرب برای تقابل با ایران را حرام دانسته وتاکید کرده: هر کشور عربی یا اسلامی که با آمریکا علیه ایران همکاری کند گناهکار و مرتکب جنایت در حق اسلام شده است زیرا دشمنی را یاری کرده است که نه به خدا ایمان دارد نه به رسولش.

جام جم- 2000 نفر از اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور با صدور بیانیه‌ای حمایت خود از فعالیت‌های انقلابی نیروی قدس سپاه را اعلام کردند.

شرق- مهدی فیروزان (خواهرزاده و داماد امام موسی صدر)درگفتگو با بیان اینکه پس از مرگ قذافی اخبار تازه‌تری از محل اسارت یا نگهداری امام موسی صدر به دستمان نرسیده است گفت: برای ناتو کاری ندارد که بگردد امام را پیدا کند، ولی دلیل یا انگیزه‌ای هم برای این پیگیری و جست‌وجو ندارد. من به دنبال این هستم که با ناتو وارد مذاکره شوم و انگیزه این جست‌وجو را ایجاد کنم.

ابتکار-سعیدی نماینده ولی‌فقیه در سپاه در واکنش به سخنان اخیر‌ هاشمی‌رفسنجانی، گفت: خواصی که نمی‌توانند خود را با قافله‌سالار انقلاب هماهنگ کنند، منزوی شده و سقوط خواهند کرد.

رسالت-وزیر دفاع گفت: با تحویل نهایی اژدرهای دریایی ملی در آینده نزدیک به نیروهای عمل کننده ، طراحی و ساخت جنگنده‌ها و زیردریایی‌های نظامی نوین و تولید موشک‌های دوربرد و موشک کروز دریایی ظفر را وارد حوزه کاربری خواهیم کرد.

شرق-روح‌ا... حسینیان عضو فراکسیون انقلاب مجلس درباره ابهامات و اشکالات مطرح شده از سوی برخی در مورد استعفای وی درباره حکم قاضی عسگر نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: اشکالات به این اقدام بنده وارد است. اعتراف می‌کنم که اشتباه کردم و بنابراین اشکال مردم یا هر کس دیگر به بنده در این خصوص وارد است.

***انعکاس

الف نوشت: احمدتوکلی نماینده تهران اظهارات منتسب به احمد‌نژاد در دعوت توکلی از وی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ را تکذیب کرد.

جهان نوشت: شورای برگزاری «حلقه انسانی استقامت در برابر تهدیدات مستکبران» اعلام کرد: دانشجویان ایران با حضور خود در روز سه شنبه۲۴ آبان ساعت ۱۲ در «حلقه انسانی استقامت در برابر تهدیدات مستکبران» در یو سی اف اصفهان به خط و نشان انقلابی فرمانده کل قوا و ولی امر مسلمین جهان در پاسخ به هرگونه ماجراجویی مستکبرین در دانشگاه افسری امام علی (ع) لبیک خواهند گفت.

خبرآنلاین نوشت: عسگراولادی دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به ضرورت تحزب اسلامی، اظهارداشت: اگر جمهوریت نظام را قبول داریم، باید تحزب را نیز قبول داشته باشیم. مشارکت سیاسی بالا در نظام نیازمند به تحزب و تشکل است.

تابناک نوشت: به دنبال وصول گزارشاتی مبنی بر رفتار نامناسب برخی افراد مشکوک در میان تماشاگران بحرینی نسبت به بازیکنان و هواداران تیم ملی کشورمان و عدم همکاری بخشهای ذیربط بحرینی در برخورد با این رفتار غیر متعارف ، کاردار بحرین در تهران ، صبح شنبه به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

اعتدال نوشت:سبحانی نیا نماینده نیشابور با بیان اینکه برای طرح سئوال از رئیس جمهور در صحن علنی مجلس طراحان نیازمند جمع آوری 5 امضای دیگر هستند تصریح کرد: با وجود رایزنی های هیئت رئیسه مجلس با آقای مطهری به عنوان طراح این سئوال تا کنون وی از طرح این سئوال در صحن علنی مجلس انصراف نداده است و همچنان پیگیر بررسی طرح سئوال از رئیس جمهور در صحن علنی مجلس است.

آفاق نوشت: مصطفی آزمایش جاسوس فرانسه و نماینده نورعلی تابنده قطب فرقه صوفیه گنابادی در اروپا چند روز قبل در نامه ای به احمد شهید اقدام به هتاکی فراوانی علیه نظام جمهوری اسلامی نمود.

قانون نوشت: رییس سازمان بازرسی کل کشور در واکنش به انتقادات اخیر محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور از بازداشت قائم مقام بانک مرکزی و اینکه دستگاه قضایی چرا با رشوه دهندگان و مدیرعاملی که تخلف در آن بانک صورت گرفته برخورد نمی‌کند، گفت: اگر واقعا آقای رییس جمهور یا همکاران ایشان متهمان دیگری را می‌شناسند که جرایم سنگین دارند، به دستگاه قضایی معرفی کنند.

مشرق نوشت: وزیر کشور انگلیس، شرکت مسلمانان را در کمپینی که آنها برای افشای جنایات انگلیس و آمریکا در افغانستان و عراق برگزار نموده اند؛ را جرم دانسته و آنها را به ده سال زندان تهدید و محکوم کرد.

آفتاب نوشت: رامین پرچمی، بازیگر وهنرپیشه تلویزیون،از زندان به مرخصی آمد.وی، در ۳۱ فروردین سالجاری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی، فیلمبرداری و اخلال در نظم عمومی از سوی شعبه ۱۳ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مشرق مدعی شد:برخی جریان های سیاسی در حال سو استفاده از مباحث مطرح شده در خصوص نظام پارلمانی و ریاستی هستند و نظرات خلاف واقعیت را هم به رهبر معظم انقلاب منتسب کرده اند. این در حالی است که در مباحث مربوط به بازنگری قانون اساسی در سال 1368 مقام معظم رهبری از مخالفان نظام پارلمانی بوده اند.

خبرآنلاین نوشت: علیخانی نماینده قزوین با تأکید بر اینکه مواضع اعضای فراکسیون اقلیت مجلس همیشه شفاف و روشن بوده،‌ ‌گفت: ‌ما از اول گفته‌ایم که باید از مواضع رهبری حمایت کنیم و الان هم به این مسئله تاکید داریم و در آینده هم این روال را ادامه خواهیم داد.وی دررابطه با حضور اصلاح طلبان در انتخابات آتی گفت: اگر برخی شیطنت‌ها اجازه دهد، ما در خدمت نظام خواهیم بود

جهان نوشت: سخنگوی شورای نگهبان تأکید کرد: قطعا صلاحیت کسانی که در فتنه ۸۸ حضور و مشارکت فعال داشته‌اند برای ورود به مجلس تأیید نخواهد شد.

مشرق خبرداد: 26 آبان ماه همایش سراسری جبهه متحد اصولگرایان برگزار شود. آقایان سید مرتضی نبوی، محمد کوثری، کامران لنکرانی ، مهرداد بذرپاش وامیر خوراکیان به عنوان مسوول کمیته ها و مناطق این جبهه حضور خواهند داشت.

آفتاب نوشت: آیت‌ا...مصباح‌یزدی گفت: امروز نماد اسلام شخص مقام معظم رهبری است که مفاسد زیادی به دست مبارک ایشان از سر جامعه اسلامی و اسلام جهانی دفع شده است.

مشرق مدعی شد: یکی از سران جریان انحرافی اقدام به برگزاری جلسه ای با خوانندگان موسیقی های زیر زمینی نموده است.وی در این جلسه گفته تا دهه فجر شما شاهد اتفاقات خوبی در حوزه موسیقی خواهید بود. وی همچنین گفته من به ممیزی اعتقاد ندارم و شب ها هم تا موسیقی گوش ندهم به خواب نمی روم.

آفتاب نوشت: معمار مدیر شبکه جام جم درباره میزان استفاده مردم از شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های داخلی گفت: آمارها و گزارش‌ها نشان می‌دهد حدود ۵۰ درصد مردم از ماهواره‌ها استفاده می‌کنند البته میزان استفاده از ماهواره متفاوت است. گروهی تمام طول هفته را به تماشای ماهواره مشغول هستند و افرادی فقط ۲ ساعت در هفته به تماشای آن می‌نشینند.

مشرق مدعی شد:خاتمی و خوئینی ها با انتقاد از نامه ساختارشکنانه تاج زاده گفته اند: تاج زاده به لجاجت افتاده وبا این کارها می خواهد مانع ورود ما به انتخابات شود. در این جلسه مصوب می شود خوئینی ها ضمن صحبت با بهزاد نبوی از او بخواهد که جلوی بی منطقی های تاج زاده را بگیرد.

اعتدال نوشت: علی عسگری رابط پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در 6 سالی که گذشت ، خواسته یا ناخواسته تفکر اجرایی کشور به سمت استبداد پیش رفت و مسوولین اجرایی به نحوی رفتار کردند که نهادهای حاکمیتی از جمله مجلس تضعیف شود،گفت: مهمترین کاری که در دوران رضاخان هم صورت گرفت تضعیف مجلس بود.

مشرق مدعی شد: یک نهاد نظارتی با بررسی پرونده دو بانک خصوصی اعلام کرده مسیر قانونی در اعطای مجوز به این بانک ها طی نشده و خواستار لغو مجوز آنها شده است. یکی از این بانک های خصوصی با اعطای آگهی در سطح وسیع به رسانه ها در صدد پرداخت حق السکوت به آنها است تا مبادا پرونده تخلفات این بانک رسانه ای شود.

مشرق مدعی شد: در جلسه اعضای حزب منحله مشارکت در اردبیل، یکی از اعضا با انتقاد از خروج پیرموذن از کشورواقامتش در آمریکا گفته است: پیرموذن به رای مرم اردبیل بی احترامی کرد و در میانه راه از مجلس بیرون آمد و به آمریکا رفت. حالا با چه منطقی پیشنهاد کاندیداتوری برادرش را برای مجلس می دهید؟

مشرق خبرداد:حوزه هنری سازمان تبلیغات بیش از 7 میلیارد تومان مطالبه معوقه از اشخاص حقیقی و حقوقی دارد که این امر مشکلاتی را برای این موسسه به وجود آورده است.

مشرق نوشت: یکی از مدعیانی که خود را منجی آخرالزمان معرفی کرده بود توسط دادگاه ویژه دستگیر شده است. وی با کلاهبرداری توانسته حدود یک میلیارد تومان اموال به دست آورد. این مدعی مفاسد عدیده در پرونده دارد.

مشرق نوشت: بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی، میزان واردات دارو در سال گذشته یک میلیارد و213 میلیون دلار بوده در حالی که میزان صادرات آن 95 میلیون دلار بوده است.

مشرق مدعی شد:گروه ها و جریانات اصلاح طلب در جمع بندی خود اعلام کرده اند ما در 56 حوزه شانس فرستادن نماینده به مجلس را دارا هستیم.

مشرق نوشت:احتمال تعطیلی شبکه تازه راه اندازی شده" بازار" وجود دارد. برخی معتقدند این شبکه مروج مصرف گرایی و تجمل گرایی است. در شبکه های خارجی قانونی وجود دارد که کالاهای بالاتر از 150 دلار حق تبلیغ در شبکه های بازار را ندارند.

مشرق نوشت: صفارهرندی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه گفت:ارزیابی مدیریت عالی نظام این نیست که اصلاح طلبان نادیده گرفته شوند و می​توان به عنوان یک مرکب و ذائقه سیاسی بر روی آنها حساب کرد ولی مهم این است که سردمداری این جریان به دست چه کسی سپرده می شود و آیا این سردمدار حاضر است در چهارچوب نظام کار کند یا خیر؟وی درادامه گفت: عبدالله نوری، کسی که شعار خروج از حاکمیت را سر می داد، امروز به خاتمی می گوید: اگر من جای تو بودم می رفتم و پشت در خانه رهبری می نشستم تا ایشان اجازه ملاقات دهند. نوری به خاتمی گفته اگر برایت سخت است که تنها بروی من نیز حاضرم همراه تو بیایم تا تنها نباشی.

 

+ نوشته شده در شنبه بیست و یکم آبان 1390ساعت توسط منتظری | نظر بدهید
نوشته شده در یکشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩٠ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ توسط رسول| نظرات ()      قالب ساز آنلاین