صادقی نقدعلی

گامی کوچک در راستای همدلی

جمهوری اسلامی-شبکه سه سیما در برنامه ورزشی نود دوشنبه‌شب ضمن دعوت از دو تن از خانم‌های فوتبالی و نمایش تصاویری از زنان فوتبالیست ایرانی، حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال را مورد تأکید و تبلیغ قرار داد و حضور زنان را در شرایط غیراخلاقی فعلی ورزشگاه‌ها باعث بهبود آن دانست! این اقدام تلویزیون، با نظر مراجع معظم تقلید در این زمینه در تضاد است.

مردم سالاری-امیرمحبیان تحلیلگر سیاسی اصولگرا با اشاره به دو جریان موجود هوادار احمدی نژاد در آستانه انتخابات که به جبهه پایداری و گروه انحرافی موسوم شده اند، پیش بینی کرد جریان سوم انتخاباتی دیگری نیز در آستانه انتخابات از دل دولت بر خواهد آمد.

وطن امروز-نزدیک به یک ماه پس از کشته شدن معمر قذافى و پیروزى انقلابیون در نبرد با دیکتاتور لیبى، سفر محرمانه شوراى انقلابیون لیبى به ایران در روزهاى نخست مبارزه با قذافى فاش شد.حسن قشقاوی معاون وزارت امور خارجه در این باره گفت : سفیر لیبى در تهران نیز طى همان هفته‌هاى نخست از قذافى اعلام برائت کرد که مورد استقبال مسؤولان وزارت امور خارجه قرار گرفت و همچنین اعضای شوراى ملى انتقالى لیبى در همان روزهاى نخست به تهران آمدند و مذاکرات مطلوبى نیز برگزار شد؛ این اقدامات در آن برهه از زمان رسانه‌اى نشد و به نوعى بخش دیپلماسى پنهان جمهورى اسلامى بود، چرا که چند تن از دیپلمات‌هاى ایرانى در طرابلس بودند و افشاى این موارد خطر جانى براى آنان داشت.

جمهوری اسلامی- ابراز خوشحالی سران رژیم صهیونیستی از انفجار در پادگان سپاه نشان داد آنها از قدرت نظامی ایران وحشت دارند. وزیر دفاع این رژیم گفت از انفجار در انبار مهمات در یک پادگان نظامی در ایران، خوشحال است. وی در مصاحبه با رادیو رژیم صهیونیستی گفت: حجم انفجار را نمی‌دانم ولی امیدوارم چنین انفجارهایی بیشتر شوند.

اعتماد- آیت ا...هاشمی شاهرودی قصد دارد در آینده نزدیک به نجف اشرف سفرکند.یک ماه پیش چهارمین دفتر این مجتهد که در 27سالگی به درجه اجتهاد رسیده بود پس از شهرهای مشهد،قم وتهران در نجف افتتاح شد.

اعتماد-رسانه های اسرائیل مدعی اند انفجار در انبار مهمات پادگانی دراطراف تهران،عملیات مخفی تلاویو در راستای تلاش های سازمان اطلاعات اسرائیل(موساد)برای توقف برنامه هسته ای ایران صورت گرفته است.

اعتماد-حسن فتحی (خبرنگار روزنامه اطلاعات)که به صورت علنی و روی آنتن زنده BBC فارسی به تایید ادعاهای صهیونیست‌ها درباره ایران پرداخته بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

مردم سالاری-سفارت ایران در سئول با تاکید بر اینکه فناوری هسته ای ایران بومی و دارای اهداف صلح آمیز است ؛هرگونه همکاری هسته ای ونظامی ایران با کره شمالی را تکذیب کرد.

اعتماد-درحالی که اصلاح طلبانت برای برگزاری نشست های خود با محدودیت های فراوانی روبرو هستند؛جبهه متحداصولگرایان تبلیغات گسترده ای را در شهر تهران برای میتینگ انتخاباتی پنجنشبه خود در سطح تهران انجاد داده است.

مردم سالاری-مقتدی صدر رهبر جنبش صدر در عراق درپاسخ به سوال یکی از طرفدارانش درباره اخبار مربوط به استفاده از خاک عراق در جنگ احتمالی علیه ایران گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد که تحت هیچ بهانه ای از خاک عراق برای حمله به کشوری استفاده شود.

ایران-آیت‌ا... مهدوی‌کنی گفت: برای آخرین بار به دوستانی که به اسامی مختلف در مقابل 8+7 درآمده‌اند، نصیحت می‌کنم که ورود پیدا کنند و ما آنها را قبول داریم. باید نشست و برخی از اختلافات را با صحبت حل کرد، اما در این مقطع جدایی‌ها حتی با حسن نیت هم که باشد، خوب نیست و دشمن از آن سوءاستفاده می‌کند.

تهران امروز-علی مطهری از طراحان اصلی سوال از رئیس‌جمهور که برای به جریان نیفتادن این طرح تا استعفا از نمایندگی پیش رفت این روزها برنامه جدیدی را برای از سر گرفتن این طرح در سر دارد. احتمالا اظهارت اخیر احمدی‌نژاد در جمع اعضای ستادهای انتخاباتی​اش محور جدید سوال از رئیس جمهور است.

***انعکاس

جهان مدعی شد: یکی از مسئولان ارشد دولت اخیرا در گفت وگویی با رئیس جمهور، با اشاره به افزایش تجمعاتی که در آن علیه اسفندیار رحیم مشایی شعار داده می شود، درخواستی را از رئیس جمهور مطرح کرده است. وی عنوان کرده است که این نهادهای مسئول بررسی کنند که شعارهای مردم علیه مشایی که برخی از آن ها در حضور خود رئیس جمهور هم بوده،‌ سازماندهی شده یا به صورت خودجوش بیان شده است. 

عصرایران نوشت: شهرداری تهران، انگلیسی ها به علت قطع310درخت باغ قلهک  یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جریمه کرد.

مشرق نوشت: در حالی که بارها و بارها از سوی مقام های ارشد نظام به وزارت امور خارجه تذکر داده شده است که اقتصاد باید از محورهای اصلی فعالیت سفارت خانه های کشور باشد، متاسفانه تجربه نشان داده که گویا اقتصاد گم شده این وزارتخانه است و این در حالی است که به نظر می رسد سخنرانی اخیر خانم هیلاری کلینتون در کلوب اقتصادی نیویورک می تواند درس بزرگی برای دکتر صالحی باشد.

جهان نوشت:داریوش قنبری عضو کمسیون اجتماعی با اشاره به سنت قدیمی و تاریخی قلیان تصریح کرد :قلیان یک هویت تاریخی ۵۰۰ ساله دارد و باید محفوظ بماند. دولت به عنوان نهادی که وظیفه تنظیم امور را دارد نباید هویت صنف های تاریخی را در کشور محدود یا نابود کند.

انتخاب نوشت: در یکی از اسناد ویکی لیکس به سخنان تند و توهین امیز ملک عبدالله در مورد ایران و شیعیان اشاره شده است. وی در طول سخنانش به استدلال های وهابیت برای حمله به شیعیان استفاده کرده است. این سند در سفارت امریکا در ریاض و در تاریخ ۱۲ /۷/۲۰۰۶ تنظیم شده است.

ندای انقلاب مدعی شد:  با دستور رئیس یکی از دانشگاههای غیر دولتی که آخرین روزهای مسئولیت خود را سپری می کند با دستوری به دفتر هیات امنای این دانشگاه و سایر واحدهای این دانشگاه در سراسر کشور فعالیت انتخاباتی به نفع جریان "خاص" در فتنه ۸۸ را کلید زده است.

فرارو نوشت: روزنامه الیوم السابع مصر نوشت که احمدی‌نژاد در دیداربا هیئتی از زنان مصری که اکثر آن نمایندگان جریانهای سیاسی اسلامگرا از حزب الوسط، حزب السلام(صلح)، توسعه بوده اند گفته : اوضاع سوریه شبیه به یمن است.

اعتدال نوشت:پزشکیان نماینده اصلاح طلب مجلس با اشاره به ناراحتی برخی اطرافیان رییس جمهور از طرح سوال از احمدی نژاد افزود: حتی اگر حرف شما درست درست است، فرصتی است که مردم آنرا بشنوند و بپذیرند.وی ادامه داد: مطرح شدن سوال از رییس جمهور به نفع وجه بین المللی جمهوری اسلامی در جهان است و این امر مطلوبی است که مردم کشور و دنیا ببینند رییس جمهور پاسخگوی نمایندگان ملت است

 

جهان نوشت:پرویز سروری نماینده اصولگرا تهران با هشداربه اصولگرایان نسبت به عدم تکرار تجربه مجلس سوم گفت: ما این موضوع را در مجلس سوم یک بار تجربه کردیم و آن زمان هم معتقد به وحدت نبودیم چرا که می‌گفتیم ما رای داریم و گفتیم هر کس رای می‌خواهد دنبال ما بیاید! نتیجه تکثر این شد که در ۷ استان اصلاح‌طلبان رای آوردند؛ آن هم زمانی که اصولگرایان در اوج بودند چرا که یک تحلیل غلط وجود داشت و می‌گفتند ما بدنه اجتماعی را داریم و هر که را بگوییم رای می‌آورد ولی چنین نشد.

فرارو نوشت: محمد جواد لاریجانی که در نیویورک به سر می برد گفت: ایران تهدیدات درباره دخالت نظامی علیه تاسیسات هسته ای خود را جدی می گیرد البته ما آمادگی رویارویی با هر گونه چالشی را داریم. 

جهان نوشت:مهدی طائب رئیس قرارگاه عمار با بیان اینکه یک اتفاق بزرگ بعد از شهادت سردار تهرانی مقدم رخ خواهد افتاد، گفت:‌ این پروژه‌ای که شهید حسن تهرانی مقدم پیگیری می‌کرد قطعاً به ثمر خواهد نشست و همه موانع نیز برطرف خواهد شد.

عصرایران نوشت:رئیس هیات عربستان در سازمان ملل گفت که به زودی پیش نویس قطعنامه ای را با هدف محکومیت طرح ادعایی توطئه برای ترور سفیرش در واشنگتن تسلیم مجمع عمومی خواهد کرد.آفتاب هم نوشت: نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل در مورد تبعات ارائه قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران در مورد اتهام ترور سفیر عربستان به مجمع عمومی این سازمان هشدار داد.

عصرایران مدعی شد: میدان نفتی مشترک فروزان که در 100 کیلومتری جنوب غربی جزیره خارگ قرار دارد، بین ایران و عربستان سعودی مشترک است. نکته‌ی قابل توجه در این زمینه برداشت 10 برابری این کشور عربی از این میدان است. در حال حاضر 4.5 درصد نفت خام روزانه‌ی کشور عربستان سعودی از میدان مشترک فروزان تامین می‌شود؛ یعنی روزانه حدود 405 هزار بشکه نفت خام. این درحالی است که برداشت ایران از این میدان مشترک کمتر از 45 هزار بشکه در روز است.

 

نوشته شده در چهارشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٠ساعت ٩:٤٦ ‎ب.ظ توسط رسول| نظرات ()      قالب ساز آنلاین