صادقی نقدعلی

گامی کوچک در راستای همدلی

 

شرق-عماد افروغ فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در شرایط فعلی جامعه و با وضع موجود، روشنفکری هزینه دارد، گفت: مسوولان باید فضا را برای کار روشنفکری در جامعه فراهم کنند، اما اگر نکردند، این شرایط سلب وظیفه از روشنفکر نخواهد کرد.

کیهان –حسین شریعتمداری در سرمقاله این روزنامه نوشت: مصاحبه جوانفکر با روزنامه اعتماد مخصوصا آن که قبلا با صراحت آن را غیرقابل اعتماد معرفی کرده بود، نشانه حرکت مشترک حلقه انحرافی و جریان فتنه است و به زعم دشمنان بیرونی که شاهد مرگ فتنه 88 بوده اند، این پیوند می تواند دادن تنفس مصنوعی به فتنه 88 با هدف تظاهر به زنده بودن آن، قلمداد شود.

ایران-این روزنامه به نقل از یک منبع خبری در دستگاه قضایی نوشت : روزنامه اعتماد به دلیل انتشار مطالب ممنوعه در مورد سران فتنه توقیف شده است والیاس حضرتی علت توقیف این روزنامه را در هاله‌ای از ابهام مطرح نموده و دقیقاً مشخص نکرده علت توقیف چه بوده است!

شرق-دکترفرشاد مومنی اقتصاددان در رابطه با بحران وال استریت آمریکا گفت:عبور از بحران‌ها کار ویژه نظام سرمایه‌داری است.

شرق-وکیل علی لاریجانی رئیس مجلس با مراجعه به دادسرا، شکایت ودادخواست صادره در مورد سایتهای رجانیوز و آزادی نیوز را مسترد کرد. استرداد این دادخواست همزمان با عید سعید غدیر خم انجام شده و امید است فضای رسانه ای کشور هر روز بیش از قبل به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تهذیب رسانه ای توجه کند.

جام جم-مصباح‌یزدی با بیان این‌که وی فقط پیشنهاددهنده نام جبهه پایداری بوده است، بار دیگر گفت: بنده لیدر جبهه پایداری نیستم.

مردم سالاری-کارگران شرکت صنایع فلزی به دلیل عدم دریافت چند ماه حقوق مقابل مجلس تجمع کردند. کارگران شرکت صنایع فلزی به دلیل عدم دریافت 4 ماه حقوق زیرباران تجمع کرده بودند و به سخنان دبیر کل خانه احزاب که حکایت از بی ارتباطی این اعتراض به مجلس داشت گوش می کردند.

ایران-با نزدیکتر شدن به انتخابات مجلس،جبهه متحد اصولگرایان موسوم به 7+8 انتصاباتی را به شرح زیر داشته؛محمد کوثری نماینده تهران مسئول کمیته اقشار ، مرتضی نبوی مسئول کمیته سیاسی و نظرسنجی،مهرداد بذرپاش مسئول کمیته برنامه‌ریزی، نظارت و آموزش شده‌اند.

آرمان-درحالیکه همگان فکر می کنند شرکت اقتصادی امیرمنصور آریا فعالیتهای خود را متوقف کرده است اما با گذر از کوچه ششم خیابان قائم مقام فراهانی می توان تابلوی این گروه اقتصادی را بر ساختمان این شرکت دید.

مردم سالاری- محسن یحیوی عضو جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به تحرکات جریان انحرافی برای کسب کرسی های مجلس، تصریح کرد: جریان انحرافی لیست هایی از کاندیداهای مورد نظر خود را به فرمانداری ها و استانداری ها و حوزه های انتخابیه ارسال کرده و تغییر برخی استانداران و فرمانداران نیز در همین راستا بوده است.

***انعکاس

مشرق خبرداد: سردار علی اشرف نوری به عنوان رییس جدید اداره سیاسی سپاه جایگزین سردار یدا...جوانی شد.وی پیش از این معاون روابط عمومی بسیج بوده است.

تابناک نوشت: استاندار تهران در پاسخ به اینکه کارشناسان اعلام کرده اند وضعیت تهران در زمان زلزله و بحران بسیار خطر ناک بوده و باید پایتخت منتقل شود گفت: من موافق انتقال پایتخت نیستم. بنده معتقدم در امر مدیریت پایتخت می توانیم از روشهایی استفاده کنیم که نیازی به انتقال پایتخت نباشد. ما باید تعدادی از کلانشهرها را در راهبری کشور دخالت دهیم.

جهان خبرداد:پس از دستگیری اولیه جوانفکر مدیرمسئول روزنامه ایران با حضور گسترده نیروهای امنیتی،پرسنل این روزنامه با سردادن شعارهای :حیدر حیدر،ا... اکبر ومرگ بر ضد ولایت فقیه مانع از خروج وی می شدند شفاف هم نوشت:طبقه چهارم دفتراین روزنامه نیز در حین دستگیری جوانفکر به آتش کشیده شد.شایان ذکر است اجرای حکم یکسال زندان جوانفکر با رایزنی مسئولین دولتی فعلا معلق شده است.

شبکه خبردانشجو نوشت: ۳ تشکل دانشجویی با صدور نامه‌ای سرگشاده به وزیر علوم نسبت به خبری مبنی ارسال نامه‌ای از سوی وی به رئیس‌جمهور درباره انصراف از برگزار کردن جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد انتقاد شدید کردند.

رجانوشت: تعدادی از نمایندگان مجلس که عمدتاً عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس هستند، با ارائه طرح دو فوریتی پیشنهاد حذف تبصره 3 ماده 71 قانون خدمات کشوری(حقوق مادام العمر) را ارائه دادند.

فردا نوشت: علی مطهری در جلسه مناظره با بادامچیان،خطاب به وی گفت که آقای بادامچیان شما در زمان انتخابات گفتید احمدی‌نژاد به درد نمی‌خورد اما چاره‌ای نیست!و این موضع‌ غلط است خود رهبری نیز نمی‌خواهند یک عده مربا دورش باشند! بادامچیان در واکنش به حرف مطهری که وی و برخی اصولگرایان را مربا خوانده ،گفت: این درست نیست که مخالف را مربا بدانیم که مطهری گفت منظورم مربای سیاسی بود!

جهان نوشت: فرمانده نیروی هوافضای سپاه درخصوص تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران، گفت: خیلی وقت است انرژی نهفته‌ای وجود دارد که علاقه‌مندیم با خرج آن، دشمنان اسلام را برای همیشه به زباله‌دان تاریخ بفرستیم.

تابناک نوشت: شبکه خبری «الجزیره»، خبری را منتشر کرده که بر پایه آن، ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه ای گفته است: اگر من به جای مقامات ایران بودم، به سمت ساخت سلاح هسته‌ای می‌رفتم

آفتاب نوشت: تابش رئیس فراکسیون اصلاح طلبان،از توقیف روزنامه اعتماد انتقاد و این تصمیم را «عجولانه» توصیف کرد و گفت: در وضعیت فعلی که باید شور و تحرک لازم برای شرکت مردم در انتخابات آتی را فراهم کرد، تحدید مطبوعات و رسانه‌ها امر تعجب‌آوری است و به اعتقاد من بستن و تعطیلی رسانه دردی را دوا نمی‌کند.

مشرق نوشت: آیت‌ا...سیستانی در دیدار رمضانی استاد برجسته عرفان حوزه علمیه قم گفت: من نمی‌دانم چه انگیزه‌ای در کار است و بعضی‌ها چه هدفی را دنبال می‌کنند که نجف را مشوه و حوزه‌ای خشک و مطلقاً مخالف با علوم عقلی و عرفانی جلوه دهند.

آفاق مدعی شد: یکی از اعضای شاخص جریان انحرافی به تازگی در نشستی انتخاباتی گفته "است کارمان برای مجلس آینده در سه مرحله است، مرحله اول همین الان است که باید رفت و افرادی که در منطقه جایگاه دارند را شناسایی کرد و آنان را برای حضور در این میدان ترغیب کرد. ،مرحله دوم بعد از تأیید صلاحیت‌ها است، باید ببینیم چه کسانی رأی می‌آورند تا روی آنها کار کنیم.به گفته این عضو جریان انحرافی مرحله سوم پس از انتخابات و رأی آوردن کاندیدای مورد نظر ما آغاز می شود در این مرحله باید به سراغ این افراد برویم و به هر نحوی که ممکن است آنان را جذب کنیم.

خبرآنلاین نوشت:ابوترابی نماینده قزوین گفت: درباره امکان فعالیت اصلاح‌طلبان در انتخابات گفت: به نظر من تمام کسانی که به اصول و مبانی انقلاب اعتقاد دارند همیشه در این عرصه ها حضور داشته اند و می توانند داشته باشند و اصلاح‌طلبان هم امکان رقابت دارند.

خبرآنلاین نوشت: ذالنورجانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: قطعا دست بیگانه و حوادث تروریستی در انفجار سپاه دخالتی نداشته است.وی همچنین گفت: صدا و سیما نباید سانسور خبری درباره سوریه داشته باشد و خبر درگیریها را هم منتشر کند اما در کنار آن تحلیل و بررسی و نقد بگذارد تا مردم به آن و به مسئولان بی اعتماد نشوند و اتهام دروغگویی نزنند.

آفتاب نوشت: دولت در مصوبه‌ای اسفندیار رحیم مشایی مشاور و رییس دفتر رییس‌جمهور را از کارگروه حمایت از تولید حذف کرد،در مصوبه جدیدی که ابلاغ شده عبارت «معاون اجرایی رییس‌‌جمهور» جایگزین عبارت «اسفندیار رحیم‌مشایی مشاور و رییس دفتر رییس‌جمهور» شده است!

جهان نوشت: محمد نوری‌زاد، مستند ساز فتنه‌گر در نامه‌‌ای خطاب به محمد خاتمی از وی در خصوص فعالیت برای شرکت اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی مجلس و تنها گذاشتن موسوی وکروبی انتقاد کرده است.

جهان نوشت: محمدعلی ابطحی با بیان اینکه تفکر اصلاح‌طلبی در راه خود پیش نمی‌رود، گفت: اگر اصلاح‌طلبی در راه اصلی خود پیش برود، قطعا جلوی افراطی‌های جریانی را که به دنبال براندازی هستند، می‌گیرد. وی گفت: اصلاح‌طلبان مصداق مشخصی برای لیدر شدن ندارد.

آفتاب نوشت:عباسپور رییس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به تکذیب حقوق ‌نگرفتن ۱۶ تا ۳۰ هزار معلم بازنشسته توسط وزارت آموزش پرورش گفت: خوشحال ‌‌‌می‌‌شویم وزارت آموزش و پرورش اثبات کند چنین چیزی نیست که ۱۶ تا ۳۰ هزار معلم بازنشسته ۸ ماه است که حقوق نگرفته‌اند.

جهان نوشت: پس از اعلام شکایت رئیس دفتر رئیس جمهور ازحاج منصور وسعید حدادیان از مداحان مشهور کشور،حدادیان در یکی از جلسات خود گفته است: من حاضرم دست قوه قضائیه را ببوسم. وی شرط این اقدام را اینگونه بیان کرده است: اگر قوه قضائیه مرا به عنوان اولین زندانی مبارزه با گروه انحرافی به زندان بیندازد، من این کار را می‌کنم.

رجا نوشت: در مراسم اختتامیه هفته کتاب،ضرغامی رئیس صداوسیما به جلسه نیامد، وزیر ارشاد هم به دلیل حضور در هیات دولت دیر رسید و بهمن دری(معاون فرهنگی وزیز)بجای همه سخنرانان جلسه در زمانی طولانی سخن گفت.

خبرآنلاین نوشت: پزشکیان عضو فراکسیون اقلیت مجلس از تشکیل کمیته ای برای پیگیری سوال از رئیس جمهور خبر داد. سید‌رضا اکرمی و علی مطهری نمایندگان تهران، مسعود پزشکیان نماینده تبریز، حسین دهدشتی نماینده آبادان و عوض حیدرپور نماینده شهرضا به عنوان اعضای کمیته پیگییری طرح سوال از رئیس جمهور انتخاب شده اند.

 

نوشته شده در سه‌شنبه ۱ آذر ۱۳٩٠ساعت ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ توسط رسول| نظرات ()      قالب ساز آنلاین