صادقی نقدعلی

گامی کوچک در راستای همدلی

 مقاله ای توسط سعید صادقی(بهیار) بدستم رسید که اطلاعات جامعی درمورد طایفه صادقی نقدعلی در آن به نگارش در آمده است. این مقاله به قلم حبیب الله احسانیان می باشد و ایشان در این مقاله با سبکی ساده در بیش از 30 صفحه اندر احوال این قوم مطلب نوشته اند.

با خواندن این مقاله می توان به عشق و علاقه نویسنده به سرگذشت قوم خود پی برد.مراسم خواستگاری و عروسی طایفه نقدعلی، نوع لباس و خوراک قوم،تغییر نام محل کاظم آباد به مهدیه ، شنیدنی های قوم، مختصری از زندگی و اشعار شاعر قوم(صداقت) و... از جمله مطالبی است که حبیب الله احسانیان به زیبایی به آن پرداخته و اهالی محل را مشتاق خواندن این مقاله می کند.

در پیوست این مقاله ، نویسنده با تلاش مضاعف خود شجره نامه فرزندان نقدعلی(اولاد بابا خان،علی، کریم، تقی، حسین و ..) را به صورت جدول اضافه کرده تا به زیبایی آن افزوده شود.

در این وبلاگ ما هر از چند روز بخشی از این مقاله را در معرض دید دوستان خواهیم گذاشت تا با خواندن آن اطلاعات مفیدی از سرگذشت قوم خود کسب کنند.دوستانی که مایل به دریافت پیوست مقاله(شجره نامه اولاد علی، حسین، کریم و..) می باشند با درج ایمیل خود و نام اولاد در بخش نظرات اقدام، تا ما نیز در فرصت مناسب فایل درخواست شده را برای وی ارسال کنیم.

نوشته شده در دوشنبه ٢۳ بهمن ۱۳٩۱ساعت ٤:۱٧ ‎ب.ظ توسط رسول| نظرات ()      قالب ساز آنلاین