اخبار رسانه های داخلی 25 ابان90

 

جمهوری اسلامی- پدیده زشت سگ بازی در میان فوتبالیست‌ها هم رواج پیدا کرده است. یکی از چهره‌های مطرح فوتبال ایران و عضو تیم ملی اخیراً با حضور در یک دامپزشکی در شرق تهران و در ازای خرید یک سگ نگهبان برای حفاظت از ویلای شخصی خود، حدود 15 میلیون تومان پول خرج کرده است و...!

شرق- این روزنامه در تحلیلی با عنوان:ایران کانون رقابت‌های انتخاباتی آمریکا، نوشت: در مناظره‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری آمریکا از هر چه بگذریم سخن ایران خوش‌تر است. سخنی که این روزها ورد زبان کاندیداهایی است که گام ورود به کاخ‌سفید برداشته‌اند.

ابتکار- احمدواعظی مداح در مراسم جشن هیئت مذهبی باشگاه ابومسلم گفت: «اسم باشگاه ابومسلم را عوض کنید. ابومسلم نام کسی است که آمد جلوی ائمه ایستاد. اینکه الان ابومسلم پیراهن سیاه می‌پوشد و به آن می‌گویند سیاه‌جامگان، خوب نیست. به نظرم اسم تیم را بگذارید ثامن یا ضامن، تیمتان هم موفق می‌شود. یکی از مسائلی که باعث شده تیم فوتبال ابومسلم نتواند به لیگ برتر برسد، همین است که ابومسلم جلوی دین ایستاده و حالا شما نام تیمتان را گذاشته‌اید ابومسلم.

مردمسالاری-احمدی نژاد در مراسم رونمایی از گنجینه تمدن جیرفت یک بار دیگر از مشایی و بقایی، مردان شماره یک و دوی خود که بیشترین انتقادات سال های اخیر به دولت به خاطر عملکرد ها و اظهار نظرهای آنان بوده است، حمایت کرد.

شرق-دفتر عبدا...نوری(وزیرکشوردولت اصلاحات) با تکذیب برخی خبرسازی ها درباره عالیتهای انتخاباتی وی نوشت: انتشار مطالب کذب ونقل قول‌هایی نادرست و آمیخته با دروغ و تحریف ترفندی شیطنت‌آمیز در ادامه خط شایعه پراکنی و اختلاف افکنی در صف جریان اصلاح‌طلبی مردم آزادی‌خواه ایران است.

کیهان-شبکه سعودی العربیه در ارزیابی تهدیدهای اسرائیل علیه ایران گفت: این تهدیدها هیاهوی بسیار برای پذیرش ایران اتمی با کمترین هزینه است.

جام جم-اسماعیل بشری عضو گروه خلع‌سلاح مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: هنگامی که دشمن می‌بیند عملیات نظامی علیه ایران تا چه اندازه کار دشواری است، ترجیح می‌دهد تنها دست به عملیات روانی بزند زیرا می‌دانند تحمل عواقب جنگ نظامی با ایران را ندارند.

نجیب حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اعلام این خبر که کلیات طرح الزام تحویل تصاویر صورت جلسات شمارش آرا به نامزدهای نمایندگی مجلس رای آورد، گفت: کلیات این طرح با تغییراتی در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب رسید.

ایران-مدیر دفتر قذافی گفته: من شاهد بودم امام موسی صدر و همراهانش به لیبی آمدند و معمر قذافی از آنها در دفتر خود استقبال کرد. احمد رمضان با بیان اینکه این دیدار دو ساعت و نیم طول کشید، افزوده: سپس طه شریف (منشی قذافی در بخش اطلاع‌رسانی) و فرج ابوغامی و بشیر حمید (منشی و رئیس اداره) با مهمانان رفتند. وی با بیان اینکه شنیدم که گفته شده بود امام موسی صدر را باید ناپدید کرد، خاطرنشان کرده: بشیر حمید و فرج ابوغامی نیز در حال حاضر زنده هستند و گفته می‌شود که امام موسی صدر را به یک منطقه‌ای خاص برده‌اند!

مردم سالاری-جمعی از معلمان شرکتی با تجمع مقابل درب مجلس شورای اسلامی خواهان رسیدگی به وضعیت استخدامی خود شدند. تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی از نمایندگان مجلس، خواستار حمایت از مطالباتشان شدند.

جام جم- فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت: درباره این‌ که چرا آبشخور جریان فتنه و جریان انحرافی را یکی می‌دانید، گفت: در یک تقسیم‌بندی کلی هر جریان فکری را که به باطل و کسب قدرت منهای ارزش‌ها دعوت کند، یک حرکت شیطانی و باطل می‌دانیم.وی افزود: اصلاح‌طلبان به دنبال ایجاد تفرقه بین اصولگرایان هستند.

***انعکاس

سایت محسن رضایی نوشت: آیات هاشمی‌رفسنجانی،مقتدایی،طاهری خرم آبادی،هادوی،حسن خمینی ،دکترلاریجانی و ولایتی با صدور پیامی در گذشت فرزند دکتر محسن رضایی را تسلیت گفت.

آخرین نوشت: موسوی‌تبریزی دبیرمجمع محققین ومدرسین با اشاره به شرایط اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات افزود: این مسائل نشان می‌دهد، هنگامی که می‌گوییم برای حضور در انتخابات باید شرایط انتخابات آزاد فراهم باشد، حق با ماست، پس وقتی می‌گوییم شرایط برگزاری انتخابات آزاد فراهم نیست، حرف‌مان کاملا منطقی و درست است و این موضوعات ادله محکمی برای ما است تا تصمیم نهایی در مورد انتخابات بگیریم.

مشرق نوشت:بروجردی رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نظر دولت و مجلس قطع رابطه با دولت خبیث انگلستان است، گفت: حتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در سطح قطع رابطه با کشور انگلیس مصوبه‌ای را داشته که مراحل خود را طی کرده و به هیئت رئیسه ارجاع شده است.

خبرآنلاین نوشت: رئوف شیبانی سفیر ایران در سوریه با بیان اینکه سوریه نیازمند اصلاحات ریشه ای است گفت: شرایط سوریه حساس است و ایران با دقت و ظرافت تحولات موجود را زیر نظر داشته و مورد بررسی قرار می دهد.

آفتاب نوشت: سید محمد خاتمی با اشاره به برخی تهدیدات خارجی تأکید کرد: بنده به صراحت بگویم اگر روزی و روزگاری خارجی بخواهد بیاید و دخالتی انجام ‏بدهد اصلاح طلب و غیراصلاح طلب با آن مقابله خواهند کرد.‏سیدمحمدخاتمی در جمع جوانان اصلاح طلب گفت:بیایید به آینده نگاه کنیم هر کس در گذشته احساس می کند به او ستمی شده بگوید ‏گذشتم. البته به شرط این که آینده روشن و آزادی برای همه تضمین شود. زندانیان آزاد شوند فضا باز شود البته که همه با رغبت در انتخابات شرکت می کنند ‏انتخابات با شکوه این چنینی بزرگ ترین تضمین کننده امنیت کشور است و امروز ‏خطرات بزرگی ما را تهدید می کند.‏

آخرین نوشت: نورا...حیدری نماینده اردلگفت:علی​رغم احترام نمایندگان به احمدی‌نژد، او نمایندگان را در سفرهای استانی به همراه نبرده و در حوزه​های انتخابیه​شان راه نداده​ و در غیاب‌شان به آنها تهمت​هایی زده است. از جمله اینکه گفته است، ما که مصوبات استانی را انجام دادیم، این نمایندگانند که پیگیری نمی‌کنند.

تابناک نوشت: وزیر نفت با اشاره به غیبت احمدی نژاد در نخستین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در قطر گفت: رئیس جمهور ایران می خواست در این نشست شرکت کند اما نتوانست بیاید.

آفتاب نوشت:بادامچیان با بیان اینکه ما نمی‌توانیم برای مردم تعیین تکلیف کنیم که چه کسی اصول‌گراست و دیگری نیست تنها رهبری است که شاخص اصول‌گرایی را مشخص می‌کند،گفت:درانتخابات آینده ما از کسانی حمایت می‌کنیم که پشت رهبری حرکت نمایند نه جلو و نه حتی در کنار ایشان.

آفتاب نوشت:احمدحکیمی پور فعال اصلاح‌طلب با انتقاد از ممانعت از برگزاری همایش اصلاح‌طلبان در عید غدیر، گفت: قرار بود این همایش در سالن اصلی وزارت کشور برگزار شود، برای این منظور نیز درخواست مجوز شده بود که پاسخی به آن داده نشد. وی گفت: کشور قانون اساسی دارد و همه چیز در قانون مشخص است، اما عده‌ای فکر می‌کنند وقتی قدرت را در دست دارند مملکت هم مال آنهاست.

آفتاب نوشت: پس از گذشت یک ماه از دفتر آیت‌ا...هاشمی‌شاهرودی در نجف به گفته مسئول دفتر ایشان در نجف اشرف؛ایشان در آینده‌ای نزدیک به نجف اشرف سفر خواهند کرد، ولی قصد اقامت دائمی در این شهر را ندارد.

فردا نوشت: معاون وزیر امور خارجه کویت، سفیر ایران در این کشور را به دلیل پیگیری مساله بازداشت دو تبعه کویتی در ایران، احضار کرد. برخی رسانه‌ها از بازداشت دو تبعه کویتی در آبادان به اتهام جاسوسی خبر داده بودند.

مشرق نوشت: اسناد منتشره از سوی ویکی‌لیکس و روزنامه گاردین نشان می‌دهد که رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قویاً حمایت خود را از اهداف استراتژیک آمریکا،‌ به ویژه پرونده برنامه هسته‌ای ایران، اعلام کرده است.

خبرآنلاین نوشت:امیرمحبیان تحلیلگر سیاسی اصولگرا با اشاره به دو جریان موجود هوادار احمدی نژاد در آستانه انتخابات که به جبهه پایداری و گروه انحرافی موسوم شده اند، پیش بینی کرد جریان سوم انتخاباتی دیگری نیز در آستانه انتخابات از دل دولت بر خواهد آمد.

جهان نوشت: حجت الاسلام احمد خاتمی به دلیل عارضه قلبی، در بیمارستان علی بن ابی‌طالب قم بستری و دیروز پس از انجام آزمایشات از بیمارستان مرخص شد.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید