توصیه‌خانگی برای خشکی‌پوست در فصل‌سرد

به بیماری‌های ویروسی بیشتر است، دست و صورت خود را با آب و صابون بشویید، اما بهتر است این کار را در حد اعتدال انجام دهید. بعد از هر بار شستشو، دست و صورتتان را چرب و مرطوب کنید. پوشیدن دستکش در فصل سرد باعث می‌شود دست‌ها کمتر آلوده شوند و کمتر نیاز به شستن داشته باشند. البته بخوردادن پوست در فصل پاییز و زمستان برای پیشگیری از خشکی آن، موثر نیست و دستگاه بخور فقط در مرطوب‌کردن هوای اتاق و مرطوب و نرم نگه‌داشتن پوست تاثیر دارد. برای حفظ رطوبت پوست صورت و دست‌ها در فصل پاییز و زمستان، لازم است کمتر حمام کنید و بعد از استحمام و خشک‌کردن بدن، بلافاصله لوسیون‌های مرطوب‌کننده بزنید.

۳. ضدآفتاب را فراموش نکنید. بعضی افراد به تصور اینکه در روزهای زمستانی نیاز به استفاده از ضدآفتاب نیست، باعث خشکی پوستشان در صورت مواجهه با آفتاب می‌شوند.

۴. مشکلات تغذیه‌ای و کمبود ویتامین‌ها از عوامل موثر در خشکی پوست هستند. مصرف زیاد آب در پاییز و زمستان به خصوص برای افرادی که فکر می‌کنند تا تشنه نشده‌اند نباید آب بنوشند و مصرف موادمغذی باعث حفظ لطافت و شادابی پوست و پیشگیری از خشکی آن می‌شود.

۵. اگر زمینه آلرژی یا پوست خشکی دارید، حتما لباس‌های نخی بپوشید و از مصرف غذاهایی که مشکلتان را تشدید می‌کند، بپرهیزید. در نهایت اگر مشکل برطرف نشد یا خشکی پوست همراه خارش و اگزما بود به متخصص پوست مراجعه کنید.

/ 0 نظر / 4 بازدید