دیدار ایت الله خامنه ای با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اعتراف غربیها مبنی بر تلاش برای ایجاد خرابکاری اینترنتی و فنی از طریق برخی بدافزارها از جمله استاکس نت،‌افزودند: چرا آژانس بین المللی انرژی اتمی در این خصوص موضع گیری نکرد؟

حضرت آیت‌الله خامنه ای همچنین با اشاره به تهدید هسته‌ای ایران از جانب مقام درجه اول دولت آمریکا، ‌به آقای بان کی مون گفتند: توقع این بود که سازمان ملل سریعاً با این تهدید مقابله کند.

ایشان با تأکید مجدد درخصوص موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر «ممنوعیت ساخت و بکارگیری سلاح اتمی» افزودند: این موضع براساس اعتقادات دینی و نه برای خوش آمد امریکا و کشورهای غربی است.

رهبر انقلاب اسلامی سخنان خود را با یک اندرز خیرخواهانه به دبیرکل سازمان ملل پایان دادند و گفتند: در مورد موضوع «خلع سلاح اتمی» ملاحظه هیچ قدرتی را نکنید و از فرصتی که اکنون برای شما فراهم شده است، به درستی استفاده کنید.

در این دیدار آقای بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن تبریک ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد، به نقش و جایگاه بسیار مهم و تأثیرگذار ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: درخصوص سوریه من به عنوان دبیرکل سازمان ملل از جمهوری اسلامی ایران درخواست می کنم که با استفاده از نفوذ و قدرت خود،‌زمینه حل بحران سوریه را فراهم کند.

آقای بان کی مون افزود: ما معتقدیم که باید ارسال سلاح به دولت سوریه و گروههای مخالف آن متوقف شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین با اظهار نگرانی از موضوع هسته ای ایران،‌خواستار همکاری بیشتر ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و گروه 1 + 5 شد.

/ 1 نظر / 6 بازدید
شازده کوچولو

با امید روزهایی پر افتخار برای ایران و همه جهان اسلام