ضرورت گنجاندن آموزش‌های پیش از ازدواج در کتاب‌های درسی دانش آموزان

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران گفت: لازم است آموزش‌های پیش از ازدواج با توجه به شرایط سنی دانش‌آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان در کتاب‌های درسی آنان گنجانده شود و این آموزش‌ها در دروس دانشگاهی نیز ادامه یابد.

 

آذرنظری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: آموزش افراد در زمینه ازدواج از زمان تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان موجب می‌شود که آنان پیش از آغاز زندگی مشترک آمادگی برخورد صحیح با مسایل را داشته باشند.

 

وی با اشاره به طرح «مطلع مهر» گفت: این طرح مربوط به آموزش زوجین شاغل است که پنج سال اول زندگی مشترک خود را می‌گذرانند. در واقع «مطلع مهر» طرح جامع و کاملی برای پیشگیری از طلاق و مباحث آن حاصل تحقیقات و پژوهشهای عوامل طلاق است.

 

نظری با بیان اینکه طرح «مطلع مهر» شامل موضوع پزشکی مانند روابط زناشویی، روانشناسی مثل نحوه برخورد زوجین هنگام بروز مشکلات با هم و احکام است، تاکید کرد: زوجین جوان بسیار نیازمند این مباحث هستند و در مرحله آزمایشی اجرای این طرح بسیاراز آن استقبال کردند و حتی پیشنهاد دادند این آموزش‌ها به پیش از ازدواج تسری یابد تا احتمال رخ دادن اتفاقات ناخوشایند در سال‌های اولیه زندگی مشترک کاهش یابد.

 

وی افزود: خوشبختانه معاونت آموزش مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری اساتید طرح «مطلع مهر» را آموزش داده است. معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری نیز اجرای سراسری این طرح را در قالب 24 ساعت دوره آموزشی برای زوجینی که یکی از آنان شاغل است و پنج سال اول زندگی مشترک خود را سپری می‌کنند به مراکز آموزش و پژوهش استانها و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده‌ است.

/ 0 نظر / 3 بازدید