تخمین مشارکت در انتخابات مجلس نهم بین 32 تا 33میلیون نفر

اگرچه تاکنون منابع رسمی اعم از مسئولان وزارت کشور و شورای نگهبان آمار دقیقی از میزان حضور مردم در انتخابات اعلام نکرده اند و علی القاعده آمارهای رسمی در این خصوص بعد از شمارش آرا  اعلام خواهد شد  اما گزارش های خبرنگاران فارس ، آمارهای دریافتی از میزان تعرفه مصرف شده در حوزه های انتخابیه سراسر کشور و نیز تخمین های منابع آگاه  گویای آن است که  بین 32 تا 33میلیون نفر در سراسر کشور پای صندوق های رای گیری حاضر شده و رای داده اند.

بر اساس این گزارش ها ،میزان فزاینده مشارکت مردم در انتخابات مجلس نهم که از صبح امروز مشهود بود ، در بعد ازظهر و ساعات پایانی رای گیری به اوج خود رسید  به گونه ای که بسیاری از حوزه های اخذ رای با کمبود  تعرفه مواجه شدند.

همچنین خبرهای رسیده از میزان تعرفه های مصرف شده در حوزه انتخابیه تهران بزرگ از حضور قابل توجه مردم  پایتخت در انتخابات مجلس نهم حکایت دارد به گونه ای که تا ساعت 19 روز رای گیری حدود 2 میلیون و 250 هزار نفر در انتخابات شرکت کرده بودند و این  تعداد در ساعت 22 از مرز دو نیم میلیون نفر گذشت. بر این اساس اکنون می توان از احتمال مشارکت نزدیک به 50 درصدی مردم پایتخت در آزمون ملی 12 اسفند سخن به میان آورد.

/ 0 نظر / 3 بازدید