عیدی من به ایرانیان؛ قول طلای المپیک

نه‌جهان پهلوان نه مردآهنی، نه هرکول نه ابر قدرت، فقط یک وزنه‌بردار است؛ اما نه از آن وزنه بردارانی که می‌شناسیم؛ از آن دسته از قهرمانانی است که واقعی است، پوشالی و تو خالی نیست.

عشق ورزیدن به مردم مملکتش را بلد است و می‌داند که چطور از خجالت افرادی که دوستش دارند، دربیاید. با او که امید نخست کاروان ورزشی ایران در المپیک 2012 لندن و همچنین برترین چهره سال ورزش کشور است، به گفت‌وگو پرداختیم و از دیروز، امروز و فردا پرسیدیم و از گذشته که چطور گذشت، از حالا و از آینده که چطور خواهد شد. خواندن ماحصل مصاحبه متفاوت بهداد سلیمی، مرد تخته و وزنه با خبرنگار ما خالی از لطف نیست.

به‌نظر بهداد سلیمی، بهترین وزنه‌برداران تاریخ وزنه‌برداری ایران و جهان چه کسانی هستند؟
محمد نصیری و حسین رضازاده بهترین وزنه‌برداران ایران بوده‌اند. در جهان هم واسیل الکسیف، نعیم سلیمان اغلو، هلیل موتلو و پیروس دیماس برترین‌های وزنه‌برداری بودند.

در حال حاضر برترین وزنه‌بردار دنیا چه کسی است؟
در حال حاضر برترین وزنه‌بردار دنیا من هستم.

آیا این موضوع که علی پروین فوتبالیست اسبق باشگاه پرسپولیس و تیم ملی ایران بعد از مسابقات جهانی فرانسه به آن اشاره کرد که در پاریس می‌توانستید رکورد مجموع دنیا را نیز ارتقا بخشید، درست است؟
بله، در مسابقات جهانی پاریس می‌توانستم علاوه بر رکورد یک‌ضرب دنیا که به نام خودم ثبت کردم، رکورد مجموع دنیا را هم افزایش دهم.

 

 

/ 0 نظر / 4 بازدید