اخبار رسانه های داخلی23 ابان 90

 

رسالت-آیت ا...مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود با بیان این که چند روز قبل سخنی درباره مساله اسلام‌ستیزی در آذربایجان شوروی سابق داشتم که در روزنامه‌های دولتی آنجا با هجمه گسترده روبه رو شد، گفت: این مساله در واقع انجام وظیفه مرجعیت است، اضافه بر آن ادای حق همسایگی ما نسبت به آنها بود.

وطن امروز-نامه ساختار‌شکنانه اخیر تاج‌زاده، خاتمی و خوئینی‌ها را در جلسه مجمع روحانیون به واکنش وا‌داشته است ، ‌این دو با انتقاد از نامه ساختارشکنانه وی گفته‌اند: تاج‌زاده به لجاجت افتاده و با این کارها می‌خواهد مانع ورود ما به انتخابات شود. در این جلسه اما مصوب می‌شود خوئینی‌ها ضمن صحبت با بهزاد نبوی از او بخواهد جلوی بی‌منطقی‌های تاج‌زاده را بگیرد.

شرق-معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران بعد از یک مشاجره با ریاست سازمان(که قصد عزل وی را داشت)، اسلحه کشید و صادقی را مورد اصابت گلوله قرار داد. یک عضو اتاق تعاون گفته گفت:گلوله به‌گونه صادقی اصابت کرده، اما خطر جدی نداشته و وی به هوش آمده‌ است.

ایران- در حالی که داوود احمدی‌نژاد در ادامه اتهامات امنیتی خود به بخشی از دولت، اخیراً مدعی شده بود: «سرکرده جریان انحرافی! در سال 76 به انگلستان سفر و با جک استراو، وزیر امورخارجه وقت این کشور دیدار کرد» و به شدت نیزتأکید داشت که برای حرف‌هایش اسناد و مدارک معتبر دارد، بایدنوشت: «حاج داوود عزیز، محض اطلاعتان، جک استراو، اساساً در سال 76، وزیر خارجه انگلستان نبوده است. شروع تکیه زدن جک استراو به صندلی وزارت خارجه انگلستان، تازه چهارسال بعد از تاریخی که شما اشاره کرده‌اید یعنی در خرداد 1380 بوده است!»

وطن امروز-رئیس مرکز منابع آشکار سیا با بیان استفاده اطلاعاتی آمریکا از توئیتر و فیس‌بوک در آشوب‌های ٨٨ تهران و ماجرای محاصره سفارت آمریکا در بانکوک، اعلام کرد جاسوسان سیا به خانه بازگشتند چرا که کاربران توئیتر به اندازه ده‌ها نفر برایشان کار می‌کردند.

ایران- علی مطهری، نماینده تهران گفته که اگر در انتخابات شرکت کنم، برایم فرقی نمی‌کند که کدام گروه سیاسی نام مرا در لیست انتخاباتی خود قرار دهد. وی گفته: با این که نامم در لیست اصلاح‌طلبان یا اصولگرایان باشد، هیچ مشکلی ندارم.

همشهری اقتصاد- وزیری ‌هامانه، نخستین وزیر نفت احمدی نژاد که توسط وی برکنار شد در گفتگو با این نشریه گفته :"مافیای نفتی" تنها یک شعار انتخاباتی بود.

جام جم-هوگوچاوز، رئیس‌جمهور ونزوئلا به همتای ایرانی خود نامه نوشت. چاوز در پیام خود به محمود احمدی‌نژاد از تعویق دیدارش با رئیس‌جمهور کشورمان ابراز تاسف و از وی بابت درک وضعیت بیماری‌اش تشکر کرد و افزود: خداوند را بابت این‌که از دوستی و محبتت برخوردارم، شکر می‌گویم.

وطن امروز- سردار نقدی رئیس سازمان بسیج با انتقاد شدید از نحوه برخورد دولت‌های موسوم به سازندگی و اصلاحات با جهاد سازندگی گفت: دولت‌های قبلی قدر جهاد سازندگی و روحیه جهادی را ندانستند و نمک‌نشناسی کردند و در نهایت با محصور کردن جهاد سازندگی ارتباط آن را با مردم قطع کردند. سردار نقدی تاکید کرد: امروز بسیج سازندگی خلأ جهاد سازندگی را پر کرده است.

وطن امروز-کنت تیمرمن، رئیس بنیاد دموکراسی ایران که مواضع خصمانه و افراطی علیه ایران دارد در مقاله اخیر خود به انتقاد از رسانه صدای آمریکا پرداخته تا تیغ خود را علیه ایران تیزتر کند.

ایران- این روزنامه در گزارش از منزل مشایی و گفتگویی با صاحبخانه مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور وی را لیدر جریان انحرافی خطاب کرد و نوشت :« سر کوچه روی دیوار نوشته‌اند «مرگ بر منافق». شعارها به ما می‌گویند که درست آمده‌ایم! واقعاً برایمان غافلگیر کننده بود. توقع داشتیم کاخی، ویلایی، چیزی ببینیم. "لیدر جریان انحرافی" و این خانه؟!»

جام جم-روزنامه‌ صهیونیستی معاریو از تلاش مخفیانه واشنگتن برای برگزاری کنفرانس سران کشورهای غربی و اروپایی علیه ایران خبر داد.

وطن امروز-در جلسه اعضای حزب منحله مشارکت در اردبیل صحبت از کاندیداتوری برادر نورالدین پیرموذن، نماینده فراری دوره ششم مجلس شده است. یکی از اعضا اما با انتقاد از خروج پیرموذن از کشور و اقامتش در آمریکا گفته است: پیرموذن به رای مرم اردبیل بی‌‌احترامی کرد و در میانه‌ راه از مجلس بیرون آمد و به آمریکا رفت. حالا با چه منطقی پیشنهاد کاندیداتوری برادرش را برای مجلس می‌دهید؟

**انعکاس

آفتاب نوشت: غریبانی رئیس شورای هماهنگی اصلاحات با اعلام ممانعت از برگزاری همایش هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان گفت: متاسفانه این فرصت حضوری و تلاش اصلاح‌طلبان در دقیقه ۹۰ با ممانعت مواجه شد و به دنبال آن شورای هماهنگی به ناچار ۲ روز مانده به همایش طی اطلاعیه‌ای از طرف دبیرخانه شورا، لغو پیش‌همایش را به رابطین استان و هیات رئیسه گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب اعلام و رسماً از آن‌ها عذرخواهی کرد.

جماران نوشت: حجت الاسلام سید حسن خمینی درگذشت احمد رضایی، فرزند محسن رضایی،را به وی پیام تسلیت گفت.عماریون هم نوشت: فرزند دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به دست عوامل رژیم منحوس صهیونیستی ترور شده است.

اعتدال نوشت: اخبار رسیده ار اوضاع نابسامان سفارت ایران در آفریقای جنوبی حکایت دارد.سفارت به مکانی در خیابان پارک در پرتوریا منتقل شده است . این مکان قبلا به سفارت نروژ تعلق داشته است و نروژ برای این ساختمان هفتاد تا هشتاد هزار رند ( هفت تا هشت هزار یورو ) پرداخت می کرده است . اما اکنون این ساختمان برای جمهوری اسلامی ایران اجاره شده است آن هم به مبلغ یکصد و پنجاه هزار رند ( حدود 15 هزار یورو ) این درحالی است که می شد با هزینه ای حدود پنجاه هزار رند ( حدود پنج هزار یورو ) ساختمانی مناسب برای سفارت در آفریقای جنوبی پیدا کرد و یا حتی از ساختمان مربوط به اقامت رضا شاه در ژوهانسبورگ که متعلق به ایران است به صورت موقت استفاده کرد . ( به صورت مجانی )

اعتدال نوشت: زاکانی رییس ستاد انتخابات جبهه متحد اصولگرایان گفت: نشست بزرگ اصولگرایان با شعار «بصیرت و وحدت در سایه ولایت» 5شنبه (این هفته) باسخنرانی حضرت آیت ا..مهدوی کنی وعلم الهدی و دکتر ولایتی در مدرسه شهید مطهری برگزار می گردد.

آفتاب نوشت: به گفته رئیس مجلس از آنجا که همکاری با آژانس بین المللی انرژی هسته ای و عدم همکاری با آن، تفاوتی ندارد؛ مجلس درباره ادامه همکاری با آژانس تصمیم‌گیری خواهد کرد.

عصرایران نوشت: در حالی که در ایران برای بازی رفت برابر بحرین تمامی امکانات برای اعضای تیم فوتبال این کشور آماده بود و این میزبانی با قدردانی کتبی سران فدراسیون بحرین همراه شده بود. متاسفانه در بازی برگشت در منامه شاهد حرکت زشت هواداران و مسئولان بحرینی بودیم : از دیپورت خبرنگاران ایرانی گرفته تا به دست گرفتن پرچم عربستان و پرتاب کفش و بطری های آب و آتش زدن پرچم مقدس کشورمان و. ..

جهان نوشت: در راستای احیای عقد اخوت، سنت حسنه پیامبر اعظم(ص)،فردا(عیدغدیر)میان آیت‌ا... شیخ ابوالقاسم خزعلی و شیخ کاظم صدیقی «عقد اخوت» برقرار می‌شود.

فردا نوشت: رییس هیات مدیره انجمن شرکت‌های ساختمانی به گشایش ال.سی اشاره کرد و گفت:‌ امروز با بوجود آمدن اختلاس حتی در درون خانواده که بحث از ال.سی می‌کنیم، بچه‌ها به ما چپ چپ نگاه می کنند، زیرا فکر می کنند ال.سی مانند اختلاس است.

جهان نوشت : به دنبال اوضاع نابسامان اصلاح طلبان در آستانه انتخابات مجلس نهم، موضوع محوریت آیت‌ا...موسوی اردبیلی در جبهه اصلاحات و پیروی وی از الگوی آیت ا... مهدوی کنی در جبهه اصولگرایان مطرح شد ، محمد خاتمی اخیرا در دیدار جمعی از نزدیکانش از ورود آیت ا... اردبیلی به مسائل سیاسی و صحنه انتخابات اظهار نگرانی کرده است. خاتمی تاکید کرده است که ورود او به صحنه انتخابات حتی به صلاح خود ایشان هم نیست.

جهان نوشت:کریمی عضو کمیسیون سیاست خارجی گفت: متاسفانه ۳۶ نامه رسمی از سوی این کمیسیون در حمایت از مه آفرید امیر خسروی عامل اصلی فساد بانکی اخیر نوشته شده که اسناد آن در کمیسیون موجود است.

جماران نوشت: حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره)در نامه ای سرگشاده به رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نسبت به انتشار مطالبی سراسر کذب و جعل و افترا نسبت به یادگاران امام راحل و مسئولین مورد وثوق حضرت امام و یادگار ایشان، دفتر امام و موسسه تنظیم و نشر آثار امام در سایت وابسته به نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها اعتراض کرد.

اعتدال نوشت:هیئت منصفه مطبوعات مدیرمسئول روزنامه "مردم‌سالاری" را به دلیل نشر اکاذیب، مجرم اعلام کرد.

خبرآنلاین نوشت: اسدا...بادامچیان با انتقاد از برخی اظهارات تند درباره دیدار عسگراولادی با آیت‌ا...مصباح خطاب به روح ا... حسینیان،گفت: شما تعیین می​کنید محتوای دیدار با آیت​ا...مصباح را رسانه‌ای کنیم، یا خود ایشان؟ وی گفت: به زودی بیانات آیت‌ا... مصباح در این دیدار توسط حزب موتلفه اسلامی منتشر می‌شود.

اعتدال نوشت: بین دو تا سه میلیون حساب بانک صادرات کشور به دلیل مغایرت مشخصاتی و داشتن اطلاعات غلط توسط سیستم مرکزی این بانک مسدود شده است.

الف نوشت: علیزاده‌ طباطبایی، وکیل فرزندان آیت ا...هاشمی، با بیان اینکه مهدی هاشمی خیلی اصرار دارد به ایران برگردد و به تمامی شبهات در زمینه پرونده خود به دادگاه پاسخ دهد، تصریح کرد: مهدی همچنان اصرار به بازگشت به ایران دارد، ولی آیت ا... هاشمی مصلحت نمی داند که وی در این برهه از زمان به ایران بازگردد.

اعتدال نوشت: جمشید انصاری عضو فراکسیون اصلاح طلبان مجلس، درباره چگونگی استقبال مردم از اصلاح طلبان در انتخابات مجلس نهم گفت: این استقبال زمانی قابل اندازه گیری است که به اصلاح طلبان اجازه دهند با تمام امکانات و نیروهایشان در انتخابات شرکت کنند و درصورتیکه این اجازه داده شود ، مشخص می شود که پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان بسیار قویتر و محکمتر از اصولگرایان است.نماینده اصلاح طلب مجلس هشتم با ابراز تاسف از اینکه تعدادی از چهره های کلیدی و موثر اصلاح طلب، با گیرکردن در فیلترهای نظارتی رد صلاحیت می شوند گفت:ما نگران هستیم که آیا اصلاح طلبان وارد عرصه انتخابات میشوند یا نمیشوند؟

الف نوشت: فرماندار ری با تأیید اخبار منتشره درباره تلاش جریان انحرافی برای برکناری اش گفت که با وجود فشارها، تا آخرین لحظه مسئولیت در برابر جریان فتنه و انحراف در صف سربازان ولایت خواهد ایستاد. جعفر فرجی فرماندار شهرستان ری با اشاره به فشار‌های جریان انحرافی و نفوذ کرده در دولت برای برکنار وی گفت که هفته پیش در این زمینه به صورت رسمی با بنده صحبت شد و قرار شد ظرف ۴۸ ساعت نفر جایگزین معرفی و اینجانب برکنار شوم.

جهان نوشت: یکشنبه(دیروز)در راهروهای مجلس مشاهده شد که برخی از نمایندگان بازنشسته در تلاش هستند تا ضریب حقوقی خود را افزایش داده و آن را به ۸۰ درصد حقوق شغل همتراز خود برسانند. نمایندگان بازنشسته که هم اکنون در ادارات و نهادهای مختلفی همچون دانشگاه آزاد مشغول بکار هستند، برای تصویب طرح استفساریه مذکور، لابی گسترده ای را با نمایندگان فعلی انجام داده اند.

 
/ 0 نظر / 3 بازدید