راه‌هایی برای لمس خوشبختی

همکاری، همفکری و هماهنگی نیز رمز خوشبخت زیستن است، بویژه با اعضای خانواده که چیزی از حلقه‌های یک زنجیر کم ندارند. خانواده‌ای خوشبخت است که هیچ‌کدام از اعضای آن با هم خودخواهانه حرف نزنند، رودرروی هم قرار نگیرند و به جای بحث و جدل، اهل مشورت‌های منطقی باشند.

آدم‌های خوشبخت هرگز بی‌اعتنا از کنار هم نمی‌گذرند و همیشه نسبت به هم احساس مسوولیت می‌کنند. آنها همیشه با هدف و برنامه‌ریزی پیش می‌روند و همیشه به هم اعتماد می‌کنند و هیچ‌گاه از اعتماد یکدیگر سوءاستفاده نمی‌کنند.

آنهایی که خوشبخت‌اند و حس خوشبختی را به دیگران منتقل می‌کنند، همیشه همراه هم هستند و هرگز در جمع‌های دوستانه و خانوادگی یا کارهای مربوط به خانه تنها ظاهر نمی‌شوند، چون آنها با هم بودن را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند.

آدم‌های خوشبخت معمولا از اوضاع شکایت نمی‌کنند و برای ناکامی‌هایشان دنبال مقصر نمی‌گردند، چون باور کرده‌اند برای تداوم خوشبختی باید همیشه طرحی نو داشت و افکار جدیدی را طراحی کرد.

زن و شوهرهایی که خوشبختی را زیر یک سقف تولید کرده‌اند به خاطر همدیگر نفس می‌کشند و زندگی می‌کنند و در حالی که رفیق هم هستند، نه زندگی را به خاطر وجود فرزندان ادامه می‌دهند و نه به علت ترس از حرف مردم.

آدم‌های خوشبخت به یک راز ساده در زندگی پی برده‌اند؛ آنها فهمیده‌اند در این دنیای پرهیاهو خوشبخت کسی است که شب با لبخند و رضایت می‌خوابد و صبح با تبسم بیدار می‌شود و در طول روز به خاطر داشتن آینده‌ای بهتر و شادتر تلاش می‌کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید